Klubbmästerskapen på skidor tisdag 27 mars - 07.

Resultat Namn Tid            
                 
               
H 0-8 år   700m              
               
Emil Ribom              
Niklas Mikaelsson-Triumf              
Petter Nilsson              
Joel Björkman              
Nils Westring              
Jesper Sundkvist              
Joel Sundkvist              
Oskar Rönnbäck              
               
               
D 0-8 år   700m              
               
Sofia Lundkvist              
Emma Wahlberg              
Amanda Blombäck              
Tilda Bergman              
Emilia Pirttikoski              
Sandra Björnfot              
Hanna Rask              
Alva Vukusic-Hjelm              
Julia Noren              
               
H9     1,5 km              
               
1 Jonathan Ribom-Andersson 00:07:48            
2 Filip Björnfot 00:11:44            
3 Kevin Jakobsson 00:14:36            
               
D9     1,5 km              
               
1 Maria Olofsson 00:08:07            
2 Johanna Lundkvist 00:09:53            
               
               
H10     1,5 km              
               
1 Jonatan Ek 00:06:40            
               
               
D10     1,5 km              
               
1 Emma Ribom 00:06:25            
2 Elin Bergström 00:07:38            
               
               
H11     2,5 km              
               
1 Anton Björkman 00:07:44            
               
               
D11     2,5 km              
               
1 Ida Rönnkvist 00:08:38            
               
               
H12     2,5 km              
               
1 Petter Olofsson 00:10:14            
2 Tobias Mikaelsson-Triumf 00:10:17            
               
               
D 12    2,5 km              
               
1 Lisa Häggström 00:08:44            
2 Linnea Granström 00:10:35            
               
               
H13     2,5 km              
               
1 Simon Öberg 00:06:51            
               
               
D13     2,5 km              
               
1 Helena Lundkvist 00:08:00            
2 Josefin Ek 00:08:18            
3 Frida Lundbäck 00:08:50            
               
               
D15     2x2,5 km              
               
1 Johanna Ek 00:15:13            
2 Sara Lundbäck 00:18:51            
               
               
H16     2x2,5 km              
               
1 Emil Bergström 00:14:09            
               
               
D16     2x2,5 km              
               
1 Ida Nilsson 00:14:34            
               
               
H19-20     3x3,5 km              
               
92 Martin Jakobsson 00:30:51            
               
               
               
Klassisk stil              
               
Banor 700 m              
1,5 km              
2,5 km              
3,5 km